| StevenDdavid a întrebat:

Care este diferenta între mate info intensiv informatica si mate info intensiv engleză?
Adica ce ore fac in plus sau in minus, din ce dau teza si daca orele sunt mai grele la info decat la engleza?

2 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

La intensiv info o sa faci mai multe ore de informatică. Spre exemplu eu fiind la intensiv informatica în clasa a 11 am făcut 7 ore de informatica pe săptămână.La profilul asta dai obligatoriu matematică-romană-informatică-(fizica chimie biologie)la alegere
La intensiv engleza faci cu 2 ore de engleza in plus fata de cei de la intensiv informatică.La capitolul teze sunt la fel doar că în loc de informatica dai teza la engleză. Orelw de informatica la acest profil sunt în număr de 3-4 pe săptămână. happy

| Romeo44 a răspuns:

Mate info intensiv info: faci mai multe ore de informatica si mult mai grele(adica faci materia de clasa a 10 a in clasa a 9a si tot asa,fiind astfel cu un an in fata celor de la mate-info normal).
Mate-info intensiv engleza: doar mai multe ore de engleza.
In legatura cu tezele, vei da teze strict la romana, mate si informatica. Dificultatea tezei la informatica depinde de ce alegi(intensiv sau nu). Daca alegi intensiv, vei da teza mai grea fata de una normala, aferent materiei studiate.