| amariEi2001 a întrebat:

Care este diferenta intre profilul economic si turism alimentar?

Răspuns Câştigător
| Santo2190 a răspuns:

La turism inveti despre multe chestii cum ar fi cum sa iti aduci clienti la hoteluri, cum sa le oferi lucruri elegante si la cel mai bun pret si alte chestii.
Alimentatia este - gastronomie, banqueting.
Gastronomia este ospatar.
Iar banquetingul este bucataria, bucatarii
Dar, daca mergi la un liceu de turism si alimentatie in clasa a10'a,de regula, va trebui sa fie o repartajare. Adica, cei cu mediile mai mari se duc la turism si cei cu mediile mai mici se duc la gastro si banqueting.
Anyway, inveti multe si iesi cu o diploma.
La economie vine vorba de contabilitate si altele.
De regula sunt licee de turism si alimentatie & contabilitate.
Sunt licee foarte bune si chiar daca unii spun ca se intra usor si ca e foarte usor, crede-ma ca e greu si poti iesi cu o diploma si un loc de munca bine platit.