| sebi88k a întrebat:

Care este dupa parerea voastra un top 3 cu cele mai bune surse de informare? Gen cand citesti acel articol sa fii sigur ca nu e un bullshit, minciuni, aberatii sau exagerari.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Wikipedia
Și altele

| Trickster a răspuns:

Prima sursa de informare sigura este Wikipedia. Dacă nu găsești informația acolo, poți cauta pe alte site-uri, dar ai grija sa verifici dacă informația este aceeași pe mai multe (și de asemenea, sa nu fie preluate de pe alte site-uri) și dacă site-urile primesc comentarii de la vizitatori, atunci ar fi bine sa arunci o privire și acolo. A treia metoda de informare ar fi cărțile. Cauta în biblioteci cărți în legătură cu ce vrei sa cauți. De exemplu dacă cauți o informație în legătură cu fizica/matematica predata în școala/liceu/facultate, anumite culegeri/manuale conțin aceste informații, iar dacă vrei sa cauți o informație despre istorie/literatura o poți găsi cu ușurință în cărți specifice. Iar cu geografia, ai google maps sau atlase

| Alexx234qw a răspuns:

Eu caut asa:
1. Wikipedia
2. intr-o carte (pdf) sau daca am bani mi-o cumpar
cam atât.