| sorin91 a întrebat:

Care este formula pentru un metru ster?

Răspuns Câştigător
| GuraLumii a răspuns:

I metru ster este o unitate de măsură pentru volume egală cu un metru cub, întrebuinţată la măsurarea lemnelor aşezate în stive. –

8 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

1 metru ster= 0, 68 metri cubi(este un cub cu latura de un metru, insa intra si golurile dintre lemne)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 mersi. = o stiva de lemne cu lun gimea (fiecare lemn din stiva) de 1m si lunga de 1, 6m, inalta de 1m (stiva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 metru ster este unitate de masura folosita in silvicultura si are dimensiunile de 1m/1m/1, 1m

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. 5ms=1mc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate kg inseamna 1 metru ster

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce culoare are un metru ster happy

| ioan11 a răspuns:

Oameni buni nu mai dati raspunsuri proaste daca nu stiti mai bine taceti dracului din gura ca un metru ster nu este egal cu un metru cub maaai cultura

| danklaus a răspuns:

Nu exista formula. este o masura fizica si atat!