| AlexDorinel a întrebat:

Care este mai educat, unul de la sat sau unu din Bucuresti?

33 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pai toti taranii s-au mutat la Bucuresti deci tot aia este. Bine, in Bucuresti exista si alte clase sociale (spre deosebire de sate) si acolo intr-adevar vorbim de oameni cu mai multa educatie.

| Dintrebare a răspuns:

Unul care citeste constant

| Lizuca1234 a răspuns:

Interesanta perspectiva. adica Bucurestiul este centrul universului iar restul așa, degeabaa... niste sate? nu e chiar asa. educatia nu tine cont de faptul ca stai la oras sau la sat, ci de parintii sau rudele care te-au crescut.