| EuphoricEyes a întrebat:

Care este opinia voastra despre urmatorul citat: "Fericirea nu este sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai"? Cum ati comenta?

Răspuns Câştigător
| dydy21 a răspuns:

Sa fi fericit atunci cand ai cea ce iti doresti este o cautare continua a ceea ce iti doresti si astfel o cautare continua a fericirii. Fericirea este data de capacitatea oamenilor de a se bucura de propria lor viata de micile evenimente. Acea persoana care se bucura atunci cand incepe ploaia si zambeste cand este insorit va fi fericita mereu. Persoana care vede ceea ce are si nu ceea ce nu are, care vede partea plina a pahaului. Cum este un copil care sare in sus de bucurie pentru ca ninge si se poate juca in zapada, iar parintii lui se intristeaza pentru ca se gandesc ca trebuia sa dea zapada din fata casei.

3 răspunsuri:
| JustMe34 a răspuns:

Omul ar trebui sa se multumeasca cu ce are si sa realizeze ca adevarata fericire nu consta in dorintele, visele desarte care nu se pot implini ci din lucrurile marunte care ii apartin si care il fac fericit.winking

| DuDstyrne a răspuns:

Foarte frumos!

| ClauSeba a răspuns:

Acest citat se refera la urmatorul lucru, sa fi multumit de ce ai si sa nu te plangi ca nu ai ceva ce ti-ai dori, tu sa fi multumit mereu cu ce ai.