| acblabla a întrebat:

Care este recordul vostru la absente(motivate/nemotivate) la scoala?

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu obișnuiam să chiulesc. Școala a fost școală.
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Incepem sa ne laudam prin recorduri de absente? Doamne, ce-am ajuns...

| Razvan a răspuns:

De cand a inceput anul scolar pana in prezent n-am avut decat o singura absenta la sport pentru ca mi-am uitat echipamentul acasahappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Motivate...nu le-am stiut niciodata.Nu am fost interesata.
Nemotivate ...variaza.Chiar daca la un moment dat aveam multe(peste 30)...am facut pe dracu` in 4 pana mi-am motivat din ele astfel incat sa am sub 10batting eyelashes

| Ea12345 a răspuns:

3 pe semestrul I, 2 pe semestrul acesta big grin

| dyddyyyx18 a răspuns:

6 motivate si 2 nemotivate. Cred.

| MidnightLady a răspuns:

Din pacate nu ma ajuta memoria... dar pe vremuri nu era un motiv de lauda asta.

| ceco a răspuns:

| juniper a răspuns:

Nu am nici o absenta, niciodata n-am lipsit de la scoala happy Oricum la noi la scoala, daca ai 40 de absente nemotivate esti exmatriculat.

| roxxy96 a răspuns:

Motivate maxim 10 in tot anul scolar iar nemotivate 0

| coosmin24 a răspuns:

Poi din clasa intai si pana acum in clasa a 12-a cred ca am in total vreo 25-30 de absente.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Intr-un semestru pe clasa a 7-a am avut 158 motivate si 50 nemotivate.

| Broadband a răspuns:

Vro 40 and still counting

| iepurica_7902 a răspuns:

Eu am lipsit asa

motivate- 01(ca eram bonlava si nu puteam sa ajung, normal)

nemotivate-00 nu am lipsit niciodata fara motiv

parerea mea este ca mai bine sa nu mai chiuliti de la scoala mai ales cei care au avut pana acum peste 100 de absente. daca nu mai mergeti la scoala nu veti mai sti nimic pentru ca daca nu invatati si nu maregi la scoala, ce sa stiti? mare minune ca mai stiti literele din alfabet! mai bine mergeti la toate orele pentru ca invatati multe lucruri interesante mai ales la istorie si georafie.
ultima mea propozitie: mergeti la scoala!

| hottweet a răspuns:

Momentan am cred ca 20... dar in sem intai am avut 51 de absente happy.

| acblabla explică:

Nu sariti asa pe mine, ca nu am postat intrebarea ca sa se "laude" fiecare cu cate absente arelaughing. era o intrebare, pur si simplu, despre absente. Eram curios si eu sa vad cat de des merge lumea pe la scoala! tongue
Eu am maxim vreo 10 absente pe semestru, si de obicei motivate, si vreo 2-3 dintre ele le fac cand ii de fugit cu clasa.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog frumos sa imi raspunzi, Sunt in clasa a 7 si am 90 de absente ce ma fac?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cred ca am vreo 30 si ceva. am facut absente ca fac naveta vreo 20 de km si la 6 dupa masa trebuie sa plec. si luam absente la ultimele 2 ore si s-au strans pana pe la 30 da asta nu e o problema ca se motiveaza. de... fac naveta! oricum un coleg are peste 50 si nu a patit nimic nici macar in consiliu nu l-a bagat. santem in Romania ce dracu. si mai ales ca noi toata clasa plecam pe la 5 sau 6 deci toata clasa avem absente peste 30. acum ce-o sa faca exmatriculeaza toata clasa? sa fim seriosi! apropo sunt a 11a la forestier valcea. bafta! sa nu mai chiulesti!

| ionela_1354 a răspuns:

Eu nu lipsesc de la scoala fara motiv...cum zice flav "Incepem sa ne laudam prin recorduri de absente? "

| yopace a răspuns:

180.and still counting! peace

| zjdhdhhd a răspuns:

Am avut pe semestrul 1
26 absente si pe al doilea 24 de absente dar am avut un coleg anul trecut care intr-un interval de 1 an a facut 386 de absente!