| AlexDorinel a întrebat:

Care fete vi se par mai ok, cele de la sat sau de la oraș? Care sunt mai frumoase? Care sunt mai bârfitoare?

11 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nu conteaza de unde sunt, atata timp cand nu sunt martori a lui Iehova.

| Invictusman a răspuns:

Atât acele din mediu rural pot fi bârfitoare cât și din mediul urban, diferența o face anturajul și educația și de o parte și de cealalta.
Fete frumoase poți găsi și la oraș și la sat, nu e o regula, dar sincer mai mult la oraș fiindcă numărul lor este mai mare decât cele de la sat.
Barfitori majoritatea fetelor și băieților sunt, cine nu admite asa ceva este un ipocrit /ipocrita.
Cu toții o facem din când în când dar unii se hrănesc cu bârfit - ul.
Mie fetele sincere, feminine, serioase, educate și inteligente mi se par mai ok indiferent ca sunt de la sat sau de la oraș, asta nu îmi influențează cu nimic părerea.

| Alverto a răspuns:

Mă, nu se pune nimeni sa te calce cu mașina? Serios acum, ori ești dus cu pluta ori ești Dorinel

| 1234568807 a răspuns:

Fete frumoase si fete urate sunt oriunde, nu conteaza daca e sat sau oras

| isemilia a răspuns:

Depinde...

| tudorvolcano a răspuns:

În primul și primul rând, depinde de ce fată, toate fetele sunt diferite. Și la oraș ai blonde și brunete și roșcate, la fel și la țară, ai blonde, brunete și roșcate.
Idem pentru caracter, fiecare are un comportament diferit, deși efectul turmei oprimă caracterul propriu, în special la fete, pentru că de obicei fetele sunt mult mai minuțioase în cele ale comportamentului când vine vorba de integrarea în grup cu alte fete, în timp ce băieții sunt mai la grămadă, poți avea într-o singură „bandă" și un „golan", și un „nebun", și un „tocilar", și un glumeț, și unul mai retras etc.

La caracter, depinde de unde la țară.
Dacă sunt în imediata apropiere a orașului, mare parte își petrec o bună parte din timp în oraș, adică sunt ca cele de la oraș în mentalitate, în special dacă stau în vile, și în sate pline de vile.

Dacă te duci mai departe de oraș, mai profund în zona rurală, iarăși depinde de ce regiune: Moldova, Bucovina, Maramureș, Crișana, Oltenia, Dobrogea, Muntenia etc. toate au alte caracteristici, pot fi diferențe și între satele învecinate.

| salieri84 a răspuns:

Cele de la sat sunt the best. De fapt, tot ce e de la sat, e creme de la creme. Daca mai ai intrebari referitoare la rivalitatea sat-oras, satul intotdeauna va fi castigator. Noapte buna.

| darctron a răspuns:

Sper că așteptai la: depinde...nu?

| AntoniusAnonymus a răspuns:

Cunoști melodia celor de la Paraziții? Toate-s la fel!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AntoniusAnonymus):

Atunci și toți băieții sunt la fel. Neam de dobitoci