| Xbam a întrebat:

Care profil e mai bun mate-info sau economic?

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu cred ca amandoua sunt bune
de la economic iesi contabil si din cate am inteles poti merge la ASE (Academia de Studii Economice) si acolo ai multe optiuni (marketing, management, cibernetica etc.; te poti uita la ei pe site sa vezi ce mai au)
de la mate info te poti indrepta tot catre ceva cu matematica, la sfarsitul cls a12a primesti un atestat de operator PC deci poti merge catre ceva cu calculatoare sau avand in vedere ca materiile care sunt pe planul 2 sunt biologia chimia si fizica poti sa mergi si la medicina.
eu sunt la mate info si daca ar fi sa dau timpul inapoi tot pentru acest profil as opta.

3 răspunsuri:
| Xbam explică:

Si ziceti si dc e mai bun.

| ThEEmperoR a răspuns:

Bine inteles ca mate-info.

| Robieski a răspuns:

Mate-info!