| raluca11 a întrebat:

Care stie niste insusiri omenesti?

10 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Bun raspuns aprilhappy, dar sa completez si eu.
invidie, dusmanie, antipatie, lacomie, hotie, si sa nu mai zic ca in conceptia lui eminescu omul e acea fiinta care ar face orice sa nu moarahee hee pe cand un geniu nu se limiteaza la asa ceva, pentru el totul e infinit.

| ionikutza a răspuns:

Sunt groaza:bunatate, mila, responsabilitate, rautate, superficialitate, integritate, dusmanie, ura, lacomie, sensibiitate, modestie si cate si mai cate.Sunt foarte multe si toti oamenii acestia le au dar nu pe toate cateva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prost rau mic mare cuminte frumos bun murdar curat urat fericit trist talentat netalentat destept responsabil lacom sensibil lenes modest naiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos bogat colorat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putere e sau stapan sau nesuferit sau gigantic:-d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barba lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar exista si insusiri omenesti sub forma de substantive?