| Joker3134 a întrebat:

Care sunt actele necesare pentru o facultate?

3 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

De la facultatea la facultate, cel mai bine suni direct la secretariatul facultatii unde vrei sa te inscrii si ceri informatii.

| BlueDark a răspuns:

1.Diploma de BAC
2.Act de identitate
3.Viza de la medicul de familie(cum ca esti sanatos)

Dar mai intai trebuie sa dai examen/interviu sau sa prezinti un dosar pentru a fi admis, depinde de facultate.

| Tipul0111 a răspuns:

Depinde de Universitate desigur, fiecare Universitate cred ca are pagina pe internet, poti cauta acea Universitate pe Google si vezi acolo ce acte sunt necesare pentru a aplica.