| LeiAdrian a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele globalizarii? (as avea nevoie de macar 5 de fiecare)

1 răspuns:
| clara60 a răspuns:

AVANTAJE:
comunicare rapida, libertate de miscare, avantaje economice, construirea unor grupuri de state pt.promovarea unor proiecte sau interese locale, construirea unei cai de comunicatii, intelegerea, imbogatirea traditiilor si intelegerea lor
DEZAVANTAJE:
-stergerea identitatii nationale, pierderea traditiilor, pierderea portului national
Sper ca iti sunt utile informatiile.winking