| Bandala a întrebat:

Care sunt calculele la geografie pe care trebuie sa le invat pentru bac?

1 răspuns:
| Phantelul a răspuns:

Salut, am dat si eu examenul de bac la geografie in 2016 si iti pun ca trebuie sa stii sa faci impartiri destul de bine, adunari si scaderi cu numere mai "maricele" sa citesti un grafic si pe baza lui sa extragi numerele de acolo, toate acestea le gasesti la subiectul al treilea. Poftim niste modele rezolvate
http://examendebacalaureat.blogspot.ro/2011/06/geografie-subiectul-iii.html