| Puf a întrebat:

Care sunt cartile pe care le-ati citit si v-au placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
Invitatie le vals-mihail drumes
Elevul Dima dintr-a saptea-mihail drumes
Lorelai-Ionel Teodoreanu

sunt suuper
funda?big grin

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

... se numea, enciclopedia vampirilor,... o enciclopedie cu speciile vampirilor si alte chestii de astea, bine era mai de copii, dar mie chiar mi-a placut!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Îngeri şi demoni - Dan Brown
De ce iubim femeile - Mircea Cărtărescu.
Lectură plăcută!

| NickiMinaj a răspuns:

Conditia umana - Andre Malraux
Suferintele tanarului Werther - Goethe
Si momentan Fiul risipitor- Radu Tudoran.

A! Si o carte de exceptie e Nostalgia de Cartarescu(singura a lui).

| Deea a răspuns:

Capitan la 15 ani si Copiii Capitanului Grant...amandoua de Joule Verne. mi-au placut foarte tare.

| alyna a răspuns:

Mie mi-a placut foarte tare:
Seria twilight saga de Stephenie Meyer
Seria casa noptii( semnul, tradarea, aleasa, infruntarea acestea u aparut la noi)
singur pe lume colt alb
seria jurnalele vampirilor
academia vampirilor
la rascruce de vanturi
seria harry potter

| Pisicuța a răspuns:

Jurnalele Vampirilor
Poveste de Craciun de Charles Dickens
La Medeleni
Amintiri din Copilarie

| Bacteriuță a răspuns:

Cele scrise de Rodica Ojog-Brasoveanu. sunt politiste, dar scriitoarea a avut (e moarta sad) un umor nemaipomenit, citeai o pagina si dupa radeai inca 3.

| minnieee a răspuns:

La Medeleni, Panza de paianjen, cele scrise de M. Drumes, Cismigiu et Comp., Accidentul si seria Twilight.

| ionica56 a răspuns:

Dama cu camelii
Singur pe lume
Romanul adolescentului miop love struck
Sunt superbe ti le recoandlove struck

| biancatwt7 a răspuns:

Eu am citit ( nu pentru scoala) o carte foarte interesanta se numeste "pusti bogati" (daca iti plac povestile de la hollywood) si ultima a fost twilight eclipsahappy

| deea98 a răspuns:

Pff...pai ar fi "Scrisoare de dragoste" - Mihail Drumes
"O pagina de dragoste" - Emile Zola
"zece negri mititei" - Agatha Christie
"Elevul Dima dintr-a saptea" - Mihail Drumes
" Panza de paianjen" - Cella Serghi
"Cartea Mironei" - Cella Serghi

Mai multe.

| Digital112 a răspuns:

Blestemul mumiei

| Karashi a răspuns:

'Dansatoarea din izu' - de Yasunari Kawabata
Si mia mai placut la fel de mult: 'Tom Sawyer' - de Mark Twain

| IoanaRusu a răspuns:

Cartea neagra a secretelor, The secret, Simbolul pierdut, Ingeri si demoni.happy

| Beibii_6447 a răspuns:

Seria Twilight de Stephenie Meyer love struck love struck
Gazda, de Stephenie Meyer love struck
Seria La Cumparaturi, de Sophie Kinsella :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate cartile lui Jules Vernewinking. sunt supper...de aventura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obiecte ascutite de Gillian Flynn

| Nikki13 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-au placut : Ingerul Noptii de Becca Fitzpatrick. Romeo si julieta, La rascruce de vanturi de Emily Bronte, Seria Stapanul Inelelor de J.R.R. Tolkien si sa nu uit de seriile twilight si Casa Noptii de P. C. Cast

| Laurituss a răspuns:

Ce pot sa-ti spun... am citit multe carti dar fiecare sunt frumoase in felul lor. Chestia asta depinde mult si de gustul tau dar mi-a placut foarte mult din categoria dramatice,, singur pe lume'' si Lady boss