| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt cele mai vandute si citite carti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Desigur cea mai citita este Biblia.
Iar dintre cartile de literatura, Harry Potter (o carte superba pentru copii si adulti), Stapanul inelelor (la fel) si Alchimistul (o cartulie simpatica dar foarte superficiala de Coehlo, care a beneficiat de o nemeritata publicitate, fiind doar o povestioara draguta, fara prea multa insemnatate.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Brigaela):

Nu e deloc o carte superficială, ci are multe învăţături, desigur, pentru cine poate înţelege.

| Brigaela a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sigur, eu mi-am spus parerea mea. Poate am citit-o eu prea tarziu, adica pe la 16 ani, cand toate invataturile din ea erau niste truisme. Banuiesc ca daca o citeam la 10-11 ani era mai bine. Povestea mi s-a parut frumoasa, dar ridica niste banalitati la rangul de invataturi pentru adulti, cam telenovelistica pentru gustul meu. dar asata este, asa cum am zis, doar parerea mea

| LadyDee89 a răspuns:

Ce stiu de la cunostinte :
50 shades of grey
urzeala tronurilor
harry potter
celelalte numai pentru iubitorii de literatura

| Yvonnnee a răspuns:

Biblia, Harry Potter, Stăpânul inelelor.