| dollydee a întrebat:

Care sunt citatele voastre preferate si de ce?

Răspuns Câştigător
| dhraqull a răspuns:

Those who criticize our generation forget who raised it.

To silence criticism is to silence freedom.

I'm fed up to the ears with old men dreaming up wars for young men to die in.

The military don't start wars. Politicians start wars.

Organized slaughter, we realize, does not settle a dispute; it merely silences an argument.

You're an old-timer if you can remember when setting the world on fire was a figure of speech. ~Franklin P. Jones, referring to the atomic bomb

Common sense is not so common. -Voltaire

De aia.

2 răspunsuri:
| T a răspuns:

"Nici cea mai rea zi nu dureaza mai mult de 24h"
"Chiar si un ceas stricat arata ora corecta de doua ori pe zi"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane."

Mi se par frumoase si adevaratehappy.

| Whisper1990 a răspuns:

Autortongueaulo Coelho, Scriitor brazilian
"Elibereaza-te de toate ideile astea blestemate, de mania de a gasi o explicatie pentru orice si de a face numai lucruri cu care sunt de acord ceilalti."
Acest citat este preferatul meu pentru ca te face sa fii tu, iti deschide ochii de a te cunoaste pe tine insuti.