| Gabryell_Alyyn_1989 a întrebat:

Care sunt culorile reci?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Verde, albastru, violet, gri

11 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Albastru - este cea mai rece culoare, deoarece e pura.
Violet - este culoare rece, dar este compusa din albastru si rosu. (rosu fiind culoare calda)
Verde - este culoare rece, dar este compusa din albastru si galben. (galben fiind culoare calda).

In aceeasi ordine, Orange este cea mai calda culoare, fiind compusa din rosu si galben.

| Cameliapantiru a răspuns:

Verde, albastru si violet sunt culorile reci. Albastru este culoare primara, violet este compus din rosu si albastru, iar verde este compus din albastru si galben. Sper ca te-am ajutat si daca mai ai si alte nelamuriri legate de acest subiect, lasa un mesaj si in masura cunostintelor mele, te ajut! O seara faina iti doresc!

| andrei1237 a răspuns:

Culorile sunt verde, albastru si violet.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Albastru, violet, verde. Gri este o nuanta!

| xFlorin a răspuns:

Violet, bleu-violet, bleu-turcoaz, bleu-verde, verde sper ca te-am ajutat.Bafta.

| MitroAlex94 a răspuns:

ROGVAIV sunt cuorile spectrului si atunci cele reci sunt:verde, albastru indigo si violet.

| patriciatimeea a răspuns:

Verde, albastru si violet

| Jasmin15 a răspuns:

Violet, albastru, verde. happy

| adelina9999 a răspuns:

Verde, albastru, violet, gri

| MitroAlex94 a răspuns (pentru adelina9999):

De cand e gri culoare?

| mara10dk a răspuns:

Verde, albastru si violet