| sniperistu a întrebat:

Care sunt epitetele; personificarile; comparatiile in poeziile urmatoare de Mihai Eminescu: Din Noaptea... Strofa 1; Afara-i toamna (strofa 2)

Răspuns Câştigător
| fernandoskumpyk a răspuns:

Da mi strofele in mesaj si te ajut

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Site-ul nu rezolvă teme de școală, asta nu înțelegi tu!
Pa, pa.

| Dmonik a răspuns:

Decat sa astepti raspunsuri despre care nu vei avea certitudinea ca sunt cele corecte, mai bine te-ai apuca sa rezolvi tema.

| VadMelodii a răspuns:

Esti clasa a 5-a! Sunt sigur! am avut si eu teme de-astea mai demult!
Uita-te pe maculator(caietul de clasa)citeste cu atenite dupa du-te si citeste alea si o sa iti dau seama...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai care sunt?

| sniperistu explică:

Pai eu intrebam...

| sniperistu explică:

Sincer, eu incerc sa ma gandesc care sunt... nu astept de la voi!

| sniperistu explică:

Hak ai dreptate, de cand incerc sa ma uit acolo... stiu definitiile dar chiar e altceva cand le cauti in poezie.

| sniperistu explică:

Numai e nevoie, va multumesc celor 2 care va intereseaza.Si lui Hak care macar nu a spus nu iti facem noi temele.

| ioanaA_9049 a răspuns:

Scrie strofele si te ajut