| Andrei200202 a întrebat:

Care sunt operele ce trebuie citite pentru examenul de bacalaureat?

Răspuns Câştigător
| CapDeSfecla a răspuns:

Dacă ești la profil tehnologic ca si mine ar fi asa:Basmul cult(Harap alb),Ion,Moara cu noroc,luceafărul,plumb, testament, ultima noapte de dragoste întâia noapte de război, o scrisoare pierdută, moromeții, si ar mai fi câteva.

| Andrei200202 explică (pentru CapDeSfecla):

Chiar la tehnologic sunt si eu, acum sunt clasa a 11 a si vreau sa ma pregătesc pentru simulări(macar la romana ca matematica si fizica?)-o sa-mi cumpar niste ore de meditatii la anul.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti profesorul!
El/ea trebuie sa va pregateasca pentru toate examenele, inclusiv pentru Bac.

| FaraNume1245 a răspuns:

Niciuna. Trebuie doar să memorezi comentariile lor.

| codoshalex26 a răspuns:

N-am citit doar Harap Alb si am luat 9, 4 la mate m1 asa ca da-le dracu si retine comentariile