| Anayysss a întrebat:

Care sunt statele continentului America?
Si daca SUA este o tara de ce se spune ca are toate statele Americii?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Europa nu ai nicio intrebare?

| isemilia a răspuns:

1. Poti cauta pe google lista cu tarile din America de Nord si cea de Sud. Sunt multe.
2. Nimeni nu a spus in veci acest lucru. Cred ca ai inteles gresit denumirea. Statele Unite ale Americii inseamna ca mai multe state (Oregon, Maine, California, Nevada, Texas etc) (NU toate. Mai sunt si Canada, Mexic etc) ce sunt pe continentul americii de nord au decis sa formeze "un stat mai mare". (un fel de Uniune Europeana. Nu e ca Uniunea Europeana, insa seamana)

| florin926481f a răspuns:

SUA este stat federal, cauta pe google si o sa intelegi.