| aLdu a întrebat:

Care vi se pare cea mai frumoasa poezia a lui Adrian Paunescu[R. I. P.]. Dc? Mie imi place f mult ultima, scrisa pe patul de spital,, De la un cardiac, cordial". Dar, sh`,, Ruga pentru parinti". Dau funda pentru cel mai frumos >raspuns.:

Răspuns Câştigător
| alliyx00 a răspuns:

Cel mai mult imi place,, Ruga pentru parinti". am plans cam trei ore cand am ascultat-o prima datasad

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si daca a pus asa te manaca pe tine undeva ce face ea?oh go on vezi-ti tu de treaba ta si lasa pe altiiwinking

| aLdu explică:

@Amarantine. Probabil ca da.

| aLdu explică:

Draga Amarantine.Pt cultura ta generala.pe hi5`ul meu am postat acel lucru de multtt timp. Dar ce sa-ti fac.sh` nu are legatura ca am pus o intrebare despre carti sh` ca mie nu imi plac cartile.Imi plac. dar unele. Sh` ptc mi-a parut rau ca a murit.Am pus intrebarea.In plus. ce te intereseaza pe tine ce intrebari.sh` ce cultura generala am eu?

| aLdu explică:

MUah.sti ce mult imi pasa ce zice lumea despre mine? Eu n`am chef de cearta. Da` am uitat sa schimb.imi plac cartile. da` acum sa fim seriosi nu toate.sunt multe care imi plac. Da` nu am vrut sa le scriu.Mrg acum crezi ce vr. ti-am mai sp ca nu ma intereseaza ce zice lumea. poti sa ma crezi sh` cea mai mare inculta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puneai tu intrebarea asta daca nu pleca dintre noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa, dragă aLdu, fă pe culta!
Să ştii că nu am postat la întâmplare.Aruncasem înainte o privire pe Hi5-ul tăuwinking
M-am dus la Interese, la cărţi. Să te citez?
Cărţi preferate:"Cartii`!? Neah`!laughing " De ce nu ai postat dragă acolo titlul unui volum de poezii semnat de Păunescu, dacă tot ai fi pus întrebarea asta chiar dacă el nu trecea în nefiinţă, tu, care chipurile erai cunoscătoare a operelor lui, înainte de luna noiembrie a acestui an?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Adry05:te contrazici singură."vezi-ti tu de treaba ta si lasa pe altii", tu de ce arunci cu voturi de Stupid şi Nefolositor aiurea?laughing

@aLdu:Nu contează când ai postat, contează că nu ai actualizat, deci prin deducere că nu ţi-ai schimbat interesele din trecut.
Nu ai înţeles la ce m-am referit.Ai făcut o afirmaţie, prin care m-ai contrazis, iar eu nu am făcut decât să aduc nişte argumente prin care să-ţi demonstrez că este fals ce spui. Că aţi înţeles tu şi Adry05 altceva, nu e vina mea.
A pune o întrebare despre cărţi, când ţie nu-ţi plac(de aici se deduce că nu îţi place să citeşti) înseamnă a posta într-un domeniu la care nu te pricepi, deci trebuie să te aştepţi să fii contrazisăhee hee(asta în caz că mai ai de gând să pui întrebări despre cărţi, că tot spui că nu are nicio legătură).

P. S.:Cultura generală a unui om este strâns legată de cărţile pe care acesta le citeşte. Înţelegeţi ce vreţi, tu şi "întăririle" tale.
Mult noroc, la cât mai multe "commuri" că astea sunt folositoare, nu cărţile:"Cartii`!? Neah`! ". Vă aştept cu Stupid şi Nefolositor! Te-am lăsat, nu o să te mai deranjez, că văd că eşti imună la ce îţi spun. O seară buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Alex! Imi place foarte mult sa citesc, iar din cate poezii am citit eu de ale lui Adrian Paunescu, imi plac urmatoarele:"Galbena gutiue" si "ruga pentru parinti"