| rominax a întrebat:

Cartea "Notre dame de Paris" si " Cocosatul de la Notre Dame", e tot una? happy

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Iti spun eu cum stau lucrurile happy
Notre Dame de Paris e cartea lui Victor Hugo, in care este vorba despre un tanar care se indragoste de o tiganca. Cocosatul de la Notre Dame fie este titlul unui film, fie este cartea de la Disney, daca nu ma insel.
Insa teoretic, da, este acelasi lucru - aceeasi ideewinking
Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Notre Dame de Pais este versiunea filmului din anul 1956 a romanului lui Victor Hugo cunoscut sub numele de Cocosatul de la Notre Dame.

| CraziNess a răspuns:

Notre dame de Paris e catedrala si Cocosatul de la Notre Dame e povestea big grin (nu e tot una) laughing in poveste se face referire la catedrala din paris big grinhappy

| CraziNess a răspuns:

Da dar Notre Dame de Paris inseamna Catedrala Notre Dame;)http://translate.google.ro/....../translate

| rominax explică:

Ati inteles gresit! Am cartea si scrie pe ea "Notre Dame de Paris" de Victor Hugo. happy

| DZzyma a răspuns:

Nu, aceste 2 carti sunt diferite. funda?

| Aditza_4253 a răspuns:

Nu. e total diferit... Asgtept fundita :X

| Stephani404 a răspuns:

De fapt, cartea se numeste Notre Dame de Paris, o am acasa, iar Cocosatul de la Notre Dame este numele musicalului si filmului realizat pe baza cartii mentionate mai sus, nu cum au spus altii ca difera sau le-au incurcat numele... Povestea este aceeasi.

| ForOldOne a răspuns:

Nu rominax au inteles diferit!