| cosmingcc a întrebat:

Cartea Robinson Crusoe la ce varsta este recomandata?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam pe la 10 sau 12 - 14 ani - depinde de gradul de maturizare, curiozitate, dragoste de lectura si cunoastere, etc... Oricum este o carte de referinta, si trebuie!, pentru ca merita citita!

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incepand cu varsta de 10 ani pana pe la 12 sau13.Interpretarea mai savanta se va face mult mai tarziu.

| antonius74 a răspuns:

De la sfarsitul clasei a 4-a pana la inceputul clasei a 7-a

| SweetCandy a răspuns:

Pe la 13-14 anihappy

| arysa a răspuns:

Cred ca am citit-o prin clasa a 6-a.

luciana
| luciana a răspuns:

Cred ca se poate citi in liniste si pe la 10, 11 ani, este o carte de cunoastere, citita pe nerasuflate unori, depinde si de timpul avut. Este o carte de interes si cred ca va capta atentia acestor tineri... Lucien.

| ViVi a răspuns:

De la orice varsta important e sa o intelegi si sa ai pasiune fata de carti nu sa citesti in scarba ca nu o sa inteleaga nimiclaughing

| Barajag a răspuns:

Din momentul in care incepi sa citestibig grin

| andrutski a răspuns:

Am citit-o cand aveam 9 ani big grin Pe atunci imi placea la nebunie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta...ratacirilor(sau a naufragiilor).laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din momentul in care incepi sa citesti.