| any_6013 a întrebat:

Cartile mele preferete sunt cele de dragoste. dar nu de autori din tara noastra de autori strainibig grinimi puteti spune niste carti?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Traieste-ti clipa!-de Saul Bellow
Ultima licorna-de Peter Beagle
Povestea tarfelor mele triste-de Gabriel Garcia Marquez
Sfarsitul unei iubiri-de Graham Greene

| Bacemi a răspuns:

Floare intunecata de John Galsworthy sau Nunta in decembrie de Anita Shreve. Sunt superbe.

| Leea1234 a răspuns:

Iti recomand o serie de SANDRA BROWN
Texas Lucky
Texas Chase
Texas Sage
sunt 3 carti, unde vei gasi povestile de dragoste a 3 frati (2 baieti si 1 fata)
fiecare roman are cat de cat legatura unul cu celalat, asa le vei intelege mai bine, si le citesti in ordinea scrisa de mine!
lectura placuta!

| Orannginna a răspuns:

Daca citesti romanul Perfect de Judith McNaught vei fi fascinata. Sau Dragoste si razbunare-Judith Lennox, Iubita locotenentului francez-John Fowles. happy

| stefycrazygirl a răspuns:

Ai incredere in mine de Val Mcdermid
Jurnalul unei iubiri de Nicholas Sparks
Credeam ca e de ajuns sa te iubesc... de Jacques Salome

| Közmyn17 a răspuns:

Paulo Coelho - La raul Piedra am shezut si am plans.

Paulo Coelho - Zahir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wuthering Heights
Pride and prejudice