Întrebare recomandată | MirunaMinodora a întrebat:

Cat costa certificatul de Cambridge?

Răspuns Câştigător
| TheBoy93 a răspuns:

Pentru examenele Computer Based (pe calculator) avem un număr limitat de locuri iar acestea se ocupă în ordinea primirii înscrierilor.
Înscrierile se deschid la ora 09:00 în dimineața primei zile de înscrieri.
Exclusiv pentru București: nu acceptăm cererile venite din partea instituțiilor de învățământ sau a profesorilor de limbă engleză pentru înscrierea în grup a mai multor candidați la examenele susținute pe calculator.
2. Participanții la cursurile Centrului de limba engleză British Council România beneficiază de 10% reducere la înscrierea la toate nivelurile de examen Cambridge English, în următoarele condiții:

înscrierea la examen se va face în termen de maxim trei luni de la finalizarea cursului;
taxa de înscriere se va achita doar prin transfer bancar de la banca la care aveți cont deschis sau în numerar la Banca Transilvania ori CEC Bank.

6 răspunsuri:
| HarleyQuinn a răspuns:

Nu plătești certificatul, ci examenul al cărui preț depinde de nivel.
Ai aici lista completă: https://www.britishcouncil.ro/examene/cambridge/date-taxe-locatii

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Examenul de cambridge costă 280 lei.

| MirunaMinodora explică (pentru PavelLarisaIonela):

Cu tot cu inscriere, examene?

| PavelLarisaIonela a răspuns (pentru MirunaMinodora):

Da

| MirunaMinodora explică (pentru MirunaMinodora):

Da

Răspuns utilizator avertizat