| Kleb a întrebat:

Cat de greu e bacul la matematica la profilul electric? Sunt intr-a 9a dar cand ma gandesc la bac ma apuca o teama...

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Veșnica matematica laughing fix ca mine. Hai sa îți dau un pont. La mate trebuie sa te concentrezi pe subiectul 1 si 2 si din 3 faci ce știi. Faza șmecheră e următoarea : Daca stai si te uiti atent la variante vezi ca sub unu si doi se repeta într-un fel adică se dau câteva tipuri de exerciții deci trebuie să te axezi doar pe câteva si ti-ai scos nota 6 lejer de tot. Daca nu ma crezi întreabă un prof de mate ca sa te convingiwinking.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca te apuci serios de invatat si unde nu intelegi intrebi profesorul sau pe cineva (prieten, vecin, coleg, ruda...) ai sanse sa iei chiar si peste 7.
Analiza e mai grea, dar algebra si geometria nu ar trebui sa puna probleme nimanui care trece prin materie si invata zilnic.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

La electric am terminat si eu si iti pot spune din ex ca Bacu nu-i chiar asa greu, mai ales la profilul asta.

| Kleb explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am inteles, mersi...Eu imi fac griji deoarece nu prea sunt bun la mate, dar cu un 5-6 as fi cel mai fericit

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Kleb):

Veșnica matematica laughing fix ca mine. Hai sa îți dau un pont. La mate trebuie sa te concentrezi pe subiectul 1 si 2 si din 3 faci ce știi. Faza șmecheră e următoarea : Daca stai si te uiti atent la variante vezi ca sub unu si doi se repeta într-un fel adică se dau câteva tipuri de exerciții deci trebuie să te axezi doar pe câteva si ti-ai scos nota 6 lejer de tot. Daca nu ma crezi întreabă un prof de mate ca sa te convingiwinking.