| Kornuletz540 a întrebat:

Cât de mare și de importantă a fost implicarea și influența României în războaiele din fosta Iugoslavie?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

A fost minima.Guvernul român a adoptat o poziție neutră în conflictele din Bosnia și Herțegovina și Kosovo, dar a oferit sprijin logistic și umanitar pentru forțele NATO

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

In razboaiele interetnice de acolo nu a fost implicata in niciun fel. In momentul in care imbecilii aia au fost potoliti de NATO, singurul merit al Romaniei a fost ca a permis traversarea spatiului aerian al tarii de catre avioanele NATO. La vremea aia Romania nu era in NATO.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Foarte mare...au făcut dragoste în corturi

| Dismally a răspuns:

Romania nu a fost implicata, au fost doar niste contrabandisti care au mai vandtut combustibil dar nu au facut-o de dragul sarbilor ci pentru profit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu a fost, ce *** nu intelegi?