| MarcAnthony a întrebat:

Cat de mult cititi? Si ce carti favorite aveti?

Răspuns Câştigător
| anonima_5010 a răspuns:

Citesc in fiecare zi cel putin 50 de pagini, citesc pentru ca imi place si nu pentru ca sunt tocilara.Deasemenea citesc pentru a-mi imbogati vocabularul, iar cartea mea favorita este Copiii capitanului Grand de Jules Verne.

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu citesc enorm de mult. Citesc cand ma plictisesc de pc sau de lumea exterioara.
In ultima perioada m-am axat pe cartile scriitorului Pavel Corut. Iti recomand doua dintre ele, si anume: "A inflorit speranta" si "Singuri sub crucea Nordului".
Ti-as recomanda si Octavian Paler ( Aventuri solitare, Rugati-va s anul va creasca aripi, Viata pe un peron, Autoportret intr-o oglinda sparta.)
Iti recomand si scrierile eminentului Dan Puric (Despre omul frumos, Cine suntem, Cuvantari despre viata de familie.)

| nellyneliana a răspuns:

Citesc in fiecare seara...Carte preferata: "Maestrul si Margareta" - Mihail Bulgakov.

| AndutzaAndu a răspuns:

Citesc aproape în fiecare zi. Îmi plac cărţile care au suspans, acţiune şi din când în când, de dragoste.
Ş vrea să citesc Codul lui Da Vinci de Dan Brown au cărţile lui Agatha Christiebig grin. Am văzut mute cărţi în librării şi biblioteci care mi-au atras atenţia.

| gerasaslan a răspuns:

Citesc, dar nu chiar foarte des.

In ultimul timp am citit "Puteri periculoase" si " Bestiile ataca" de E.Rose Sabin si seria Amurg laughing

@nebunik
daca cuiva ii place sa citeasca nu inseamna ca este neaparat tocilar. hai sa nu mai citim nimic sa fim niste inculti din epoca de piatra rolling on the floor

| Andreea9222 a răspuns:

Urasc cititu'... u?

| Ganduri albe a răspuns:

In ultimul timp adolescentii nu mai citesc carti clasice si doar cele dupa care sunt si dilme facute gen : Amurg si eu sunt la fel nu prea mai citesc decat carti de genul asta sau mai rau astept filmul big grin. Nu ma mandresc in niciun caz cu asta dar asa sunt ruhee hee

| Andreea_1745 a răspuns:

Citesc destul de mult.Cartile mele preferate sunt :"La Medeleni"-Ionel Teodoreanu
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Adela"-Gabaret Ibraileanu

| Fillaide a răspuns:

Imi place mult sa citesc, la moment citesc "Aventurile lui Serlok Holms" de A. Conan Doil.
Iar ultima carte pe care am citit-o a fost "Aventurile fericite si nefericite ale vestitei Moll Flanders"

| Bubu a răspuns:

Citesc aproape in fiecare zi.

De cateva saptamani am inceput sa citesc carti scrise d Sanda Brown blushing, am biblioteca plina pentru ca citea o ruda de-a meahee hee. Dintre cartile scrise d ea si p care le-am citit si mi-au placut mult sunt:Copilul nascut joc, 22 Indigo place, Stelele stralucesc aproape, Zambet printre lacrimi

Si mi-a placut mult o carte: Invitatie la vals day dreaming

| MarcAnthony explică:

Eu citesc mult si des. Acum ii citesc autobiografia lui Al Pacino, si tocmai am terminat Kane and Abel, de John Jakes.

| 009 a răspuns:

Esti tocilar? da ca sa nu zici ca imi bat joc de tine iti zic...carti cu bancurilaughing

| lili23 a răspuns:

Citesc aproape in fiecare zi. O carte favorita nu am, insa scriitorul meu favorit este Stephen King.

| Briosaaa a răspuns:

Fooarte multlove struck. Eu citesc : Cuore inima de copil si cartile fetelor:X

| lola_2540 a răspuns:

Eu citesc destul de mult.imi plac cartile despre pirati, animale.citesc in general in engleza si romana. cel mai mult imi place shark attack(in engleza, nu mai stiu autorul). si singur pe lume, coraline, print si cersetor, chocky.acum citesc "prima ancheta a lui Maigret" de georges simenon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand la o parte cartile pe care le-am citit pentru scoala, imi place sa citesc de obicei in timpul liber, carti thriller sau horror.
Nu pot spune ca as avea favorite pentru ca toate dintre cele care le-am citit mi-au placut.Acum, de exemplu citesc prima carte aparuta despre Dracula, este de fapt un jurnal al lui Jonathan Harker si este scrisa (cartea) de Bram Stoker.
Dupa ce o termin o sa citesc ÎNTÂMPLĂRI ÎN IREALITATEA IMEDIATĂ de Max Blecher.
Cam atat...deocamdata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai citesc sa zic aproape zilnic.ador genul politist dar si biografii.ieri am terminat agonie si extaz(viata lui michelangelo). f interesanta oricum

Răspuns utilizator avertizat