| AvalohAlyn a întrebat:

Cat dureaza deci mai exact un curs de operator pc si cat costa?

1 răspuns:
| RzV28 a răspuns:

Exista cursuri online care costa pana in 1000 lei si le poti face in functie de timpul tau, daca ai timp poti invata si toata ziua si in 1-2 luni sa il termini. Daca locuiesti intr-un oras mai mare si se fac cursuri de genul alea se fac ca la scoala si se intind pe cateva luni. Insa daca vrei sa devii programator poti invata si singur acasa fara un curs, sunt cateva site-uri care te invata asta de la zero si pe baza cunostintelor adunate te poti angaja, in domeniul asta majoritatea firmelor te pun sa ii demonstrezi ce stii sa faci nu ii intereseaza cum ai invatat si daca ai o hartie care sa arate asta, important e sa stii sa lucrezi.