| lorrainemarie25 a întrebat:

Cat dureaza examenul de adimitere din rationament logic la drept in Cluj si cum se calculeaza nota la acesta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie acolo

o ora, 50%

| lorrainemarie25 explică (pentru anonim_4396):

Pe subiecte nu scria durata, mersi. Stiu ca 50%, ma refeream dacă toate cele 60 de intrebari au 1p si 4 ar fi din of, daca se calculează ca si procentaj sau fiecare set se punctează diferit(adică unele 1p, altele 2/5...)

| lorrainemarie25 explică (pentru anonim_4396):

Pe subiecte nu scria timpul, mersi. Stiu ca este 50%, ma refeream la cum se calculează: fiecare intrebare are 1p si 40 sunt din of, intrebarile au punctaje diferite sau se calculează drept procentaj