| Senoritha a întrebat:

Cat este salariul unei persoane care a facut facultatea de finante banci si care lucreaza la banca?

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Variaza in functie de post, banca, oras. In Bucuresti de ex salariile in domeniul bancar incep de la 25. 000RON si pot ajunge pana la 50.000.

| babyalexa a răspuns (pentru boogdan91):

25.000 DE RON? Unde, pe luna? Vad ca fie stai prost cu 0-urile puse, fie visezi salarii de multi-miliardar.Sau poate este de la iarba...Cred si eu ca domnisoara ti-a dat funda, daca aveai dreptate iti ofeream si eu una de aurlaughing)

| boogdan91 a răspuns (pentru babyalexa):

Daca stii ca esti habarnista, de ce nu te bagi la somn?
Te roade saracia sau ce?

| babyalexa a răspuns (pentru boogdan91):

Te rog sa nu jignesti.Nu stiu de ce reactionezi asa, dar iti spun eu cu siguranta ca nici un director de banca din Romania nu are acest salariu.Saracia ii roade probabil pe cei care viseaza stele verzi, nu pe cei care au ajuns la o varsta la care pot lucra si castiga bani cat sa le fie bine.

| boogdan91 a răspuns (pentru babyalexa):

2500ron-am o problema cu zero-urilehee hee

| babyalexa a răspuns (pentru boogdan91):

Pai vezi...ca nu eram rea, eram doar realistalaughing)))Si in alte ocazii ai vb despre sume astronomice, si de-aia m-am bagat, nu pentru ca as suferii de saracie, slava Domnului.

| boogdan91 a răspuns (pentru babyalexa):

Era un zero in plus si in celalalt cazwinking

8 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Am o cunostinta cu facultatea finante-banci absolvita, lucreaza la banca de vreo 6 ani si are salariul de 3000 de lei. Nu are o functie f importanta.

| blububble a răspuns:

La entry-level (junior) salariul incepe de obicei cu 1200-1400 lei. insa depinde ce stii faci, in ce esti specializat, in cadrul carui departament, ca si specialist (senior) se poate castiga chiar si peste 5000 lei (ma refer la functiile de executie, nu de conducere)