| anonim_4396 a întrebat:

Cat mai costa meditatiile in ziua de azi? Fii-mea e clasa a 12-a si am vorbit cu un profesor pentru meditatii la romana, care mi-a cerut 50 de lei pe sedinta. E mult? E putin?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Este un pret normal. Depinde si de profesor, am prieteni care fac meditatii si cu 100 de lei pe sedinta. Trebuie sa vezi in primul rand la ce liceu preda profesorul, cat de bun este si cat de bine se intelege fiica ta cu el.

10 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Depinde cu cine vrea sa faca meditatie. In general, profii tineri cer mai putin, cei foarte cunoscuti cer mai mult.

| georgehari a răspuns:

Pentru admiterea la FJSC.ro, meditaţiile sunt gratuite pe forum, pentru proba de creativitate cît şi pentru gramatică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare enorm. De asta populatia e impotriva cresterii salariilor cadrelor didactice, din cauza unei categorii mici de profesori care castiga din meditatii.

Mai bine ar invata fata ta, singura si asa ar putea sa doneze un procent din banii salvati, pentru acesti copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este putin, dar nici enorm! Cunosc profrsori care mediteaza cu 30-40 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ff putin. nici pentru gimnaziu nu se mai ia atat de vreo 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si cu cati elevi se face ora... una e sa dai 50 Ron si sa faca copilul singur si alta e sa dai 50 sa faca cu inca 5-6...

| mihaela_7706 a răspuns:

atat se ia. e bine.

| smilla a răspuns:

Din cate stiu eu, cam asta e pretul pietei. Am auzit si de meditatii pentru bac cu 80 lei/sedinta, mai ales la romana sau mate.

| ciucilina a răspuns:

E ok.

| andra_7424 a răspuns:

Eu platesc 50 de lei unei profesoare de matematica pentru 2 ore si consider ca imi cere destul de putin, insa fac cu ea de ani buni meditatii. un profesor bun cere in general mult mai mult.