| anonim_4396 a întrebat:

Cate note trebuie sa am la o materie (minim). Spre exemplu am 4 ore de mate/saptamana, imi trebuiesc 4 sau 5 note?

Răspuns Câştigător
| Syela a răspuns:

In mod normal trebuie sa fie o nota in plus fata de numarul orelor(la o materie) intr-o saptamana. De exemplu tu ai 4 ore de mate pe saptamana, asa ca iti trebuie 5 note. Si eu tot 4 ore de mate aveam, dar pe noi ne incheia si cu 4 note sau chiar 3(nu e nicio problema) happy

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului trebuie sa ai cel putin atatea note cate ore ai saptamanal si in plus nota din teza. In cazul expus trebuie sa ai cel putin 4 note si nota la teza.

| Idc12345 a răspuns:

Iti trebuie minim 2 note ca sa-ti incheie media, acum poti avea si 10

| Planta55 a răspuns:

5note + Teza

| CartofiorDulce a răspuns:

5 note.

| Marcela9Xd a răspuns:

Daca ai 4 ore de mate /saptamana faci+ 1 =5 Deci trebuie sa ai 5 note.

| Hermyone a răspuns:

Noua ne trebuie numarul de ore/saptamana +1 dar ni se pun si note in plus. De exemplu la biologie, 2 ore/saptamana profesoara cere neaparat sa avem 4 note...

| DianaArr a răspuns:

La mate trebuie sa ai 5 note avand in vedere ca ai 4 ore pe saptamana.

| GhiolbanAurel a răspuns:

Depinde si de profesor...

| Costinelmcd a răspuns:

Pai in normal trebuie sa ai cu o nota in plus de cate ore ai de ex: ai mate de 2 ori pe saptamana trebuie sa ai 3 note fara teza

| euAyana a răspuns:

Pai de obicei la orice materie, numarul de ore pe saptamana + 1. Dar nu e chiar o regula fixa.

| Smecheru100 a răspuns:

Trebuie sa ai 5 note + Tezza!