| TheFreak9 a întrebat:

Cate pagini are partea I a romanului "Morometii"?

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Du-te la bibleotecă şi vezi. Depinde de editură, font şi alte cele.

| 0rlando a răspuns:

În principiu căcălău, dar depinde de editură, de dimensiunea paginii și de dimensiunea fontului folosit. În medie cam 350.

| Cherilyn a răspuns:

Depinde...
A mea are 305, dar are scrisul un pic mai mare.batting eyelashes

| Anonymous1995 a răspuns:

Eu am cartea de la Adevarul parca si are 420 de pagini, fara imaginibig grin

| Dan1989P a răspuns:

Buna. A mea are 416 si asta este sigur numarul real de pagini!

| Andradaalina a răspuns:

Depinde de editura

| Colgary a răspuns:

Are 384 pagini. Eu l-am citit şi sincer mi-a plăcut. Nu acelaşi lucru îl pot spune despre partea a-II-a care nu mi-a plăcut şi pe care nu am terminat-o. Oricum partea a-II-a nu se ridică la nivelul părţii I, dar trebuie citite ambele părţi. Eu din cauză că nu am citit şi partea a-II-a când am citit-pe pe cea întâi, va trebui să reiau şi partea I, mai ales că din câte ştiu se cere şi la BAC. aşa că părerea mea e să le citeşti.

| Colgary a răspuns:

Şi al meu de tot de la Adevărul şi are 416 pag. aşa cum spune şi Dan, dar de aici scazi prefaţa şi rămân 384, şi e scris mare, deci uşor de citit.