| Buresbista123 a întrebat:

Cate pagini de hartie(de ex sa zicem ca vb de o carte sau carti in general) 'ies' dintr un copac?

Răspuns Câştigător
| Buresbista123 explică:

Având în vedere că e ceva ce nu are absolut niciun folos practic, pot să zic că mi-e absolut indiferent.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

"Since trees are different sizes, it would be difficult to say how much paper comes from one tree. According to one paper manufacturer, however, a cord of wood measuring 4 feet by 4 feet by 8 feet—or 128 cubic feet—produces nearly 90, 000 sheets of bond-quality paper or 2, 700 copies of a 35-page newspaper."

| Buresbista123 explică (pentru Gizăz):

Nu vorbesc engleza

| Buresbista123 explică (pentru Buresbista123):

Vrei funda?

| Gizăz a răspuns (pentru Buresbista123):

"Din moment ce pomii au mărimi diferite, ar fi dificil de estimat câtă hârtie iese dintr-unul singur. Potrivit unui producător de hârtie, din 3.6 metri cubi de lemn ies 90 000 de foi de hârtie sau, mai bine-zis, 2700 de copii ale unui ziar de 35 de pagini".

| Buresbista123 explică (pentru Gizăz):

Am inteles, funda o doresti ori ba?

| Buresbista123 explică (pentru Buresbista123):

Având în vedere că e ceva ce nu are absolut niciun folos practic, pot să zic că mi-e absolut indiferent.