| anonim_4396 a întrebat:

Câteva contraargumente pentru teoria Pământului Plat?
În afară de imaginile cu Pământul rotund surprinse de NASA. Dau fundita.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și dacă e plat, unde e muchia/marginea?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Conform teoriei, Antarctica este de fapt un zid de ghiață care înconjoară Pământul. Acesta ar fi păzit de agenți special instruiți.
Deasupra acestui zid este o cupolă de care nu se poate trece.
A se citi Biblia (Geneza 1 14-18).
Teoria este susținută și de argumente științifice.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Deasupra acestui zid este o cupolă de care nu se poate trece."

Badea Cârțan ar trece, precis și pe jos, cu toată geneza 14 minus 19

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Dacă ai construi o navă care să ajungă la viteza luminii, tot nu ai putea-o sparge.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba, Badea Cârțan ar trece ca prin brânză

| alex495 a răspuns:

Era un experiment cu un laser puternic pus undeva drept sau pe apa numai retin intr o barca, vazusem experimentul pe yt, si laserul batea cam la un km distanta pe o scala gradata si masurau dif de grade https://www.youtube.com/watch?v=QVa2UmgdTM4

| Uvox a răspuns:

Dumnezeule mare!
Umbra pământului pe Luna (fazele lunii) nu iti ajunge? Mai vrei argumente?
Harta lui Piri Reis?

O sa spun ca daca meduzele traiesc de peste 650 milioane de ani fara un SNC, exista speranțe si pentru cei ca tine.

Semnat: StarLord2018

| patrik986 a răspuns:

Suntem in secolul 21 si oamenii inca cred ca pamantul este plat...nice