| CatGirl a întrebat:

Cati ani este valabil pasaportul, dar buletinul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buletinul
- 4 ani pentru persoanele cu varsta cuprinsa intre 14-18 ani;
- 7 ani pentru persoanele cu varsta cuprinsa intre 18-25 ani;
- 10 ani dupa implinirea varstei de 25 ani;
- permanent dupa implinirea varstei de 55 ani.
Pasaportul
a) 3 ani pentru persoanele care nu au īmplinit 14 ani;
b) 5 ani pentru persoanele cu vārsta cuprinsa īntre 14 si 25 de ani;
c) 10 ani pentru persoanele care au īmplinit vārsta de 25 de ani.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de varsta daca ai peste 18 ani pasaportul este valabil 5 ani iar cartea de identitate este valabila 10 ani, iar daca esti inca minora pasaportul este valabil numai 2 ani, iar cartea de identitate este valabila 10 ani.

| juniper a răspuns:

Buletinul 4 ani, pasaportul nu mai stiu... cred ca tot 4 ani.

| r8driver a răspuns:

Bravo @Lora asa estewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca bulrtinul pana la 18 dupa il shimbi shz dupa tine valabilitatea 10 ani de pasaport nu stiu