| Vernusio a întrebat:

Cati bani primeste scoala mea pe mine, adica per elev(1)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sumele primite de o scoala vin din bugetul national, din bugetele unor institutii, firme sau ONG-uri care le patroneaza dar si din bugetul local. Aceste sume difera de la o scoala la alta, de la o localiltate la alta si de la o zona la alta. Nimeni nu-ti poate spune de aici. Poti doar sa pui mana pe BVC-ul (Bugetul de Venituri si Cheltuieli) al scolii si imparti rubrica venituri la numarul de elevi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intreaba la scoala ta si o sa afli.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Vernusio):

Nu stiu, nu m-a interesat niciodata problema, fiul meu a terminat de mult scoala.