| Johnny98 a întrebat:

Cati litri de apa(lichide)bea un om in viata?

Răspuns Câştigător
| alintush15 a răspuns:

Distanta de la incheietura mainii pana la cot este egala cu marimea piciorului.
Gura unui om produce in medie 1 litru de salvia pe zi.
In medie, un om vorbeste 5.000 de cuvinte pe zi. 80% din ele sunt reprezentate de vorbitul singur.
Primul tren atingea o viteza maxima de 8 km/h.
Rechinii sunt imuni la toate boliile cunoscute.
Dupa ce este decapitata, o persoana ramane constienta inca 8 secunde.
Cand cantitatea de apa din corp scade cu 1% apare senzatia de sete.
In toata viata, un om bea aproximativ 75.000 de litri de apa.

2 răspunsuri:
| andreiuuutza a răspuns:

Depinde cat traieste, calculeaza numarul zilelor, inmulteste cu o medie de 2l/zi si ajungi la un rezultatlaughing

| AnMa a răspuns:

Pai sa spunem ca...
1. Un om ar trebui sa bea in medie pe zi 2 litiri de lichide...
2. Un om traieste in jur de 80 de ani...
3. 80 de ani = (aproximativ) 29000 de zile...
4. daca un om bea 2 l de lichide pe zi => intr-o viata = 58000 de litri big grin

Asta e parerea mea... adica am luat-o in mod logic laughing nu stiu daca e bine thinking dar sper ca te-am ajutat big grin