| Reek54 a întrebat:

Cati soldati are in acest moment armata romana?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

75.000
Iar in caz de razboi pot sa fie disponibilizati cam 5.000.000 de oameni
Totusi.75.000 suntem vai de mama noastra

| Reek54 explică (pentru Apache):

Mda, tinerii din ziua de azi nu prefera armata, ci alte lucruri...ma rog. poate din cei 5.000.000 de oameni, un nr. mare sunt totusi apti pentru asa ceva.

| Apache a răspuns (pentru Reek54):

Aia 5 milioane sunt cei apti de razboi ...sa spunem ca maxim 30 % din ei nu o sa poata lupta, tot ramane o cifra buna!
...si totusi parca e prea putin, Romania se bazeaza prea mult pe aliati, si prea putin pe propria armata!
.si aici e vina statului.nu poti condamna un tanar intre 20-30 de ani ca nu vrea sa isi riste viata si sa fie trimis in misiuni in cine stie ce tari pentru un salariu de maxim 2000 de ron pe luna

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

De obicei daca esti apt de lupta atunci si lupti ...ideea e ca in razboi esti putin cam obligat sa te duci la lupta!
Pana la urma cine dracu se duce de buna voie sa se lupte cu o armata de 10000 de ori mai numeroasa?
Dar te obliga...

| Reek54 explică (pentru Apache):

Eu unul m'as duce si fara sa fiu obligat, pentru ca stiu ca as lupta pentru tara mea.

| Apache a răspuns (pentru Reek54):

Omule e adevarat...dar cand izbucneste razboiul oricine poate avea indoieli!
Sa spunem ca sotia ta tocmai a nascut si ai un copil mic acasa...nu prea cred ca ai risca sa te duci la razboi si sa iti lasi copilul proaspat nascut, orfan...intr-un razboi in care rezultatele pot sa fie inselatoare

| HVI a răspuns (pentru Apache):

Dar ce faci, iti lasi tara invadata si sa ajungi sa iti lasi copilul orfan in propria ta curte in cazul in care ajung baietii la tine si tu dorind sa iti aperi familia mori?

| victor96 a răspuns:

75.000
Iar in caz de razboi pot sa fie disponibilizati cam 5.000.000 de oameni
Totusi.75.000 suntem vai de mama noastra

| Reek54 explică (pentru victor96):

Exact acelasi lucru a spus si Apache, wtf?, copiati de undeva?

| Apache a răspuns (pentru victor96):

Hai ca esti tare laughing

| boogdan91 a răspuns (pentru victor96):

De unde 5.000.000 wa?laughing Tu te crezi in China?! laughing Ai fi si tu unu din ala caruia ii lipseste tabla de pe casa si doarme noaptea cu puscociu sub cap asteptand sa fie chemat la razboi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cati sunt, dar stiu cati ar trimite Romania la razboi...cel putin 2, adica Boc si Basescu ca astia is ca ciuma, nu mai scapa lumea de ei happy

| djingeras a răspuns:

La cum se face armata in ziua de azi... nu cred ca mai e nimeni pe sistemu lasa ca a facut tata armata si pentru minehee hee

| AdyFearless a răspuns:

2 soldati. funda?