| Băscuţă a întrebat:

Caut o definiţie pentru vânturile locale. Mă puteţi ajuta?

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Vantul este acel ceva care daca nu te opresti la timp umpli de stropi chiloteii big grin

| Băscuţă explică (pentru soul2soull):

Oare ce-mi zice profa de geografie dacă îi scriu aşa ceva în teză? Chiar că local! laughing Văd că ai chef de glume. Mersi pentru răspuns oricum!

| soul2soull a răspuns:

Lasand gluma la o parte uite o defintie Deplasare pe orizontală a unei mase de aer provocată de diferența de presiune existentă între două regiuni ale atmosferei

sau mai multe ai aici

http://www.scribd.com/doc/52179659/103/Clasificarea-vanturilor

| Băscuţă explică (pentru soul2soull):

Mersi. Am dat deja teza şi nu am avut probleme cu vânturile. Hahah. Cum sună asta!

| soul2soull a răspuns (pentru Băscuţă):

Pei cam asa suna te-ai abtinut sa nu dai vanturi si sa-i dai afara din clasa pe colegi big grin laughing