| ionutstar a întrebat:

Caut pe cineva cu care sa conversez in engleza, cu scopul de a învața aceasta limba. E una dintre cele mai bune metode de retinere indiferent de personalitate si tipar de învățare.

Răspuns Câştigător
| AndradaMelania a răspuns:

You'll learn quick listening to music, watching its lyrics in original and translated in romanian.
Try to watch a serial without subtitle, it'll help you a lot.
I learned by curiosity, because I wanted to.
Intra pe ceva chat-uri sau vorbeste cu prietenii, it's simple.
Uita-te la interviuri, asa o sa inveti foarte bine!
Baftahappy!

1 răspuns:
| Nonameagain a răspuns:

Mergi mai bine pe site-urile englezesti. Aici poate fi un user la fel de nestiutor ca si tine si sa inveti gresit.