| RaduZ a întrebat:

Caut sa ma inscriu la o facultate, ceva cu profil economic, eu m-am gandit la ASE la relatii economice internationale sau administrarea afacerilor cu predare in engleza, poate chiar la management, si de rezerva ar mai fi universitatea romano americana, tot ceva asemanator. Vreau sa aud si eu pareri, preferabil de la persoane care stiu despre ce vorbesc.

2 răspunsuri:
| deea857 a răspuns:

Eu iti recomand sa te inscri la economia comertului, turismului si serviciilor. acest profil este destul de nou aparut si foarte cautat pentru ca dupa absovire te poti angaja in cele 3 domenii si nu numai. ASE nu mai este de mult o facultate cautata si managementul la fel. eu zic sa te indrepti sper profilele noi pentru ca sunt mult mai cautate. Bafta!

| RaduZ explică:

M-am inscris si la politehnica la facultatea de antreprenoriat si ingineria managementului la care intru sigur, si ma cam bate un gand sa ma duc direct acolo thinking