| pavel88 a întrebat:

Ce a fost prima data gaina sau oul

Răspuns Câştigător
| ale231 a răspuns:

Asa zic si eu ca oul.sau gaina? laughing) si atunci oul de unde a aparut ca doar din gaina a iesit nu? laughing) buna intrebare sincer nu stiu ce sa raspund

13 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Oul,doar din ou a aparut gaina.Zic eu!hee hee

| Siracuzia a răspuns:

@Crizadeideiooops.Gaina a facut oul, dar gaina aia de unde a iesit? Nu din ou? Cine are mai multa logica?

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Gaina. Deoarece oul nu putea sa apara din senin. Avea nevoie de o gaina sa il faca. E asa simplu...

| ToKen a răspuns:

Vacawinking

| oOSaritaOo a răspuns:

E zic aşa: dacă ar fi apărut primul atunci trebuia să-l clocească cineva. Aşa că Domnu' a făcut găina, găina a făcut ou... înţelegi tu...

| Bteen a răspuns:

Gaina a fost data prima, daca nu era gaina, cine mai clocea oul? Dar asta e doar parerea meu, gandesc asa pentru ca nimeni nu stie cum au aparut fiintele(in concluzie Dumnezeu le-a creat)E ca si cum ai intreba cine a fost primul Adam sau Adam cand era copil.

| Questo a răspuns:

S-a gasit raspunsul la una dintre cele mai vechi intrebari filozofice.
Ce a fost prima data? Oul sau gaina?
Un filozof, un cercetator si un crescator de gaini au gasit impreuna raspunsul.

Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la animale nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine a fost prima data Adam sau Abel?winking

| IoanaMra a răspuns:

Capsunela.dar pe iu cine l-a facut? Vezi? nu ai logica. La aceasta intrebare nu s-a gasit raspuns (sau poate nu il stiu eu inca). Dar gandeste si asa. Daca maumitele au evoluat pana in stadiul omului, acum de ce nu mai evolueaza?batting eyelashes Sunt multe intrebari fara raspuns. Fie ca o iei pe latura religioasa sau pe cea stiintifica.fiecare are chichitele ei care nu'ti da voie sa o crezi pe deplin. happy Mai documenteaza'te.

| IoanaMra a răspuns:

Ou*

| love999 a răspuns:

Gaina deoarece a facut-o Dumnezeu si apoi i-a dat un ou pe care sa clociasca!

| pettrutz a răspuns:

Hmm big grin gaina precis a fost cindva ou, dar nu se stie precis daca oul va ajunge sa fie gaina! big grin