| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru eliberarea avizului de libera practica al asistenților medicali? Pe site-ul celor de la oammr zice:
- polița de malpraxis
- raportul per salariat din Revisal*, datat şi ştampilat de angajator
- întrunirea celor 30 de credite anuale pentru anul în curs.
Întrebarea mea este, pentru asistentul medical DEBUTANT, trebuie numai polita/asigurarea de malpraxis, nu? Ca acele credite trebuiesc întrunire numai dacă ai mai mult de 6 luni lucrate ca asistent medical, si la fel cu raportul de salariu. Ca student ieșit de pe băncile scolii, fără nici un fel de vechime sau experienta, de unde ai avea asa ceva. Știe cineva? Ma gândesc ca toți asistenții au început de undeva, deci ar trebui sa știe. Ar fi de mare ajutor sa mi răspundă cineva, asta pana contactez pe cineva de la oammr. Mulțumesc.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Creditele le poti acumula si daca nu ai lucrat inainte