| SingleForOne a întrebat:

Ce aplicatie de invatat o limba pot folosi fara sa platesc o subscriptie si in afara de Duolingo?

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu prea exista fara plata.

| Mirel4412 a răspuns:

Google translate?

| TheStrategist a răspuns:

Poți învăța din videoclipuri de pe YouTube.

| SingleForOne explică (pentru TheStrategist):

Ai invatat de pe Youtube? Ce nivel ai momentan? Cat timp ti-a luat?

| Marius2001Pop a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu sunt foarte avansat, dar nu mi-a luat mult.

| TheStrategist a răspuns (pentru SingleForOne):

Eu am învățat engleză de pe YouTube. Mă uitam la videoclipuri doar în engleză în fiecare zi, filme, documentare, citeam articole de pe net tot în limba engleză. Și acum înțeleg această limbă la fel cum înțeleg limba română. În 6 luni am ajuns aproape la C1 (precizez că știam și înainte câteva cuvinte în engleză și niște propoziții simple).
Ca să poți și să vorbești limba respectivă, nu doar să înțelegi trebuie să ai o conversație cu cei din acea țară sau dacă nu poți face asta, poți vorbi în mintea ta, cu tine însuți. Eu zic că e o metodă bună, am învățat destul de rapid așa.

| Marius2001Pop a răspuns:

Eu am invatat germana de pe YouTube.

| SingleForOne explică (pentru Marius2001Pop):

De cand ai invatat? Ce nivel ai ajuns? Cat timp ti-a trebuit?