| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa invat? Daca vreau sa dau bacul la biololgie proba la alegere.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai trebuie sa inveti tot ce tine de biologie, asa cum altii dau la romana acolo intra istoria, geografia, limba romana... asa stiu de la un prieten de-al meu. Daca nu esti lamurit in intregime intreaba profesorii din liceul tau.

| oprescudorin11 a răspuns:

In primul rand ar trebui invatata limba romana sau atentia la redactarea ideilor.In al doilea rand, ceva latina, pentru ca la medicina si biologie se folosesc inca termeni in aceasta limba moarta. Apoi, desigur, ceva biologie, conform programei.