| DiaDianaa a întrebat:

Ce ar trebui sa invat pentru simularea la romana? Trebuie sa invat tot din clasa a V-a? Adica o sa imi dea si din basm, nuvela, etc.
Faceti-mi o lista cu ce mi-ar da sigur la examen.

P.S : Sunt in clasa a 8-a tongue

Funda!

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Este o diferenta. Ce vor da, nu se stie, poate basm, poate, nuvela, etc, dar tu trebuie sa le inveti pe toate, pentru ca orice ar cadea, sa iei 10, sau cat poti tu de mult. Da, trebuie sa inveti tot.

| anaalexa a răspuns:

Tot ce ai nevoie apare la inceputul culegerilor pentru evaluarea nationalalaughing
sunt extrem de multe si mi.ar lua un secol sa le scriu, dar invata comentariile pentru basm, fabul, opera epica si lirica, nuvela, pastel si gramatica(verul, substantivul, frazele, pronumele, diateza etc.).
din cate am vazut se axeaza pe semnificatia titlului si mesajul fabulelorlaughing
sper ca ti.am fost de folos