| EllaAndreea1655 a întrebat:

Ce autori intra in programa de la bac (toti)?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Autorii crimelor si jafurilor din romanica

| Vântulalb a răspuns:

Toti cei studiati pana la examen. Nu selecta cativa.

| EllaAndreea1655 explică (pentru Vântulalb):

Dar materia de liceu nu acopere cel putin o opera a fiecarui autor

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ion Creanga, Mihail Sadoveanu, Ioan Slavici, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu, George Calinescu, Mihai Eminescu, George Bacovia, Ion Barbu, Lucian Blaga, Ion Luca Caragiale.

| chuckmanson a răspuns:

Mihai Eminesc, Ion Creangă, Ion Luca Caragiale, Ioan Slavici, Lucian Blaga, Tudor Arghezi, Ion Barbu, George Bacovia, Camil Petrescu, Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu și George Călinescu.