| AvalohAlyn a întrebat:

Ce beneficii(drepturi) ai ca si somer inscris la A.J.O.F.M? Am auzit ca poti beneficia de asigurare medicala pe timpul celor 6 luni de indemnizatie si de reducere la abonament pentru transport in comun, cel putin in Galati.Ce vreau sa intreb:E adevarat acest lucru? Chiar ai drepturile mentionate de mine pe langa indemnizatie? Sa raspunda numai cei ce stiu bine.Si cat e indemnizatia de somaj?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da, ai asigurare medicala. De reducere la abonament nu stiu, posibil sa fie in Galati. De calculat ai aici: http://www.1001-locuridemunca.ro/calculator-ajutor-somaj/